Pomalowanie ścian to praca, której efektywność zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze przygotujesz się do niej. Jeśli nie będziesz się skrupulatnie przygotowywać do malowania pokoju, możesz spodziewać się rozbitych ścian, zaciekłego plamienia i problemów z dalszymi etapami. Aby ułatwić Ci pracę i dać Ci więcej czasu na pomalowanie wszystkich kawałków ściany swojego pokoju bez obaw o jej uporane powierzchnie np. meble lub lustra musisz umiejętnie wykonać kilka procesów.

Dobrze jest podstawowe ruchy:

  • Umycie ściany (najlepiej specjalnymi preparatami)
  • Podsuszenie powierzchni
  • Zabezpieczenie otwartych mebli i elementów dekoracyjnych – np., szuflady lub komody

Nastepnie nalezy umyc wanny do mycia ciala lub inny specyfik do tego celu poza tym trzeba stosować lekkoscia podczas malowania na co dzień aby bylo

Zabezpiecz elementy, które nie będą malowane.

Teraz, gdy masz już wszystkie materiały, czas zabrać się za malowanie. Przed rozpoczęciem, istnieją pewne elementy swojego pokoju, które będą musiały być chronione przed farbą. Jeśli element nie jest chroniony z warstwy lub dwóch podkładu i / lub uszczelniacz, a następnie farba będzie przesiąkać i pozostawić nieestetyczne znaki na powierzchni pod.

Aby chronić powierzchnie takie jak meble, podłogi i wykończenia (takie jak listwy przypodłogowe) zastosować warstwę lub dwie uszczelniacza na tych obszarach przed rozpoczęciem rzeczywistej pracy farby. Można również użyć taśmy malarskiej, aby utrzymać żadnych ścian lub innych kawałków off podczas wysychania po malowaniu, jak również

Stwórz układ farby i daj mu swobodnie wyschnąć.

Aby całość była ładna, należy pomalować wszystkie pomieszczenia tej samej farbą. Wtedy będzie widać, że są ze sobą połączone. Pamiętaj, aby układ farby i danych do niej różnych wariantów znanych jest zanim zaczniesz malować!

Farba jest wysychająca, więc nie można go na zimno miażdżyć! Jeśli chcesz mieć światło pokoju na trwałej podniebieniu, to musisz dać mu czas na przebrnięcie przez całkowitego procesu wysychania (około 3 godzin utrzyma).

Maluj cienkimi warstwami farby.

Maluj cienkimi warstwami farby.

Przeciągnij farbę po ścianie za pomocą pędzla i nastaw się na kolor, który wychodzi z jego środka. Powinna ona być równomierna i cienka, ale przede wszystkim nie ma potrzeby malować “cienkimi” warstwami.

Zakryj wszelkie niedostatki i niedociągnięcia.

Gdy masz już swoje przybory malarskie, czas zacząć myśleć o tym, jaki kolor farby chcesz użyć. Chociaż prawdą jest, że istnieje wiele różnych sposobów, aby wybrać kolor farby, takie jak korzystanie z aplikacji lub iść z czymś, co wygląda dobrze w sklepie, metody te nie zawsze gwarantują, że farba będzie wyglądać dobrze na ścianie. Aby upewnić się, że tak się nie stanie, poświęć trochę czasu, aby zastanowić się, jaki styl lub nastrój chcesz stworzyć w swoim pokoju i wybrać kolor odpowiednio. Na przykład:

Czy chcę, aby mój pokój był ciepły i zachęcający? Wtedy powinienem iść z ciepłymi kolorami jak brązy lub żółcie.

Czy chcę, aby mój pokój był nowoczesny i industrialny? Wtedy być może szary być najlepszy ponieważ ono iść dobrze z metalowymi sprawami tak jak rury i urządzeniami tak jak lodówki.

Czy chcę, aby temat mojego pokoju był inspirowany przez naturę (np. rośliny)? Wtedy zielony mógłby pracować dobrze ponieważ natura jest wypełniona roślinami!

Dodaj komentarz
Zobacz też inne artykuły

Najlepsze farby do malowania ścian

Malowanie ścian to niezwykle proste zadanie. Każdy może pomalować swój dom i…